Rota Uo Gazetesi

Resim

Rota UO’nun en özel sistemlerinin başında gelen Rota UO Gazetesi, sunucunun açılışıyla beraber aktif edilecektir. Bu sistem, yönetim ile oyuncuların arasında bir köprü oluşturulması amaçlandığı için sunucuya dahil edilmiştir. Gazete hakkında genel bilgiler şu şekildedir:

Gazetenin İsmi: Rota UO Gazetesi

Gazetenin Sahibi: Brock

Resim

Gazetenin Çıkış Şekli: Sayı (#1, #2 gibi)

Gazete Kimin Yanında: Tarafsız

Gazetenin Çıkış Aralığı: Belirli bir süresi yok, bir haftada bir de olabilir iki haftada bir de

Gazetenin Amacı: Bu gazetenin amacı, sunucumuzda neler olup bittiğinin oyuncularımıza aktarılmasını sağlamaktır. Basın yoluyla elde edilen en özel ve hiçbir yerde bulunmayan bilgiler, burada yer alacaktır.

Gazetenin Şablonu: Gazete, 7 ana başlıktan oluşacaktır. Bunlar sırasıyla:

  • Ana Haberler
  • Aksiyon Görüntüleri
  • Halkın Sesi
  • Yöneticilerden Sesleniş
  • Oyuncu Röportajları
  • Ekonominin Nabzı
  • Yarışma, Özel Günler veya Diğer Tarz İçerikler

Ana Haberler: Bu bölümde, sunucuyla ilgili genel haberler yapılacaktır.

Aksiyon Görüntüleri: Bu bölümde, sizlerin yaratmış olduğu mükemmel aksiyon görüntüleri yayımlanacaktır.

Halkın Sesi: Bu bölümde, gazete sahibinin oyuncularla konuşması sonucu hazırladığı raporlar yer alacaktır.

Yöneticilerden Sesleniş: Bu bölümde, Halkın Sesi bölümündeki hazırlanmış olan rapora karşı bir cevap metni hazırlanacaktır.

Oyuncu Röportajları: Bu bölümde, Brock tarafından – her sayı için bir, bazen iki, oyuncu ile – yapılan oyuncu röportajları yer alacaktır.

Ekonominin Nabzı: Bu bölümde, hem pazar alanındaki vendorlar ve vendor sahiplerinin koyduğu fiyatlar hem de oyuncuların Safe Alan’da yaptığı alışverişler incelenecektir.

Yarışma, Özel Günler veya Diğer Tarz İçerikler: Bu bölümde, sunucuda yapılan bir yarışma, özel gün etkinliği veya yukarıdaki altı bölümden bağımsız olaylar yer alacaktır.

Not: Rota UO Yönetimi, oyuncuları için özel çekiliş etkinlikleri yapacaktır. Yapılan çekilişler ve sonuçları, gazeteden açıklanacak ve oyundan bir kereliğine duyuru geçilecektir.